تعمیرات مبل و تعویض پارچه مبل در فرحزاد

ساکنین مناطق فرحزاد می توانند از خدمات تعمیرات و رویه کوبی استفاده کنند. خدمات تعمیرات مبل در فرحزاد شامل عوض کردن پارچه مبل، تغییر رنگ چوب مبل، تقویت کلاف مبل و تعمیر و تعویض اسفنج مبل است.

اگر مبل شما کهنه شده است و میخواهید آن را تعمیر کنید و یا مبل شما دچار سوختگی و پوسیدگی شده است، تعمیرات مبل فرحزاد آماده ارائه خدمات در زمینه تعمیرات تخصصی مبل است. کافی برای بازدید رایگان از مبل شما و کارشناسی تعمیرات مبل، با تعمیرات مبل فرحزاد تماس بگیرید.

تعمیرات مبل از خدمات تخصصی به شمار رفته که با وجود آن امکان تعمیر و نو کردن هر قسمت از مبل وجود دارد. با وجود قیمت‌های بالای مبلمان، تعمیر این وسیله کم هزینه‌تر خواهد بود. تعمیرات مبل شامل خدمات مختلفی مانند، تعمیر و تعویض کلاف و رویه مبل، فنر، فوم و دیگر اجزا است. استادکاران تعمیرات مبل که تجربه و مهارت بالایی در این زمینه دارند، با ابزارآلات و تجهیزات به روز خود، اجزای مختلف مبل را ترمیم و تعویض می‌کنند.

قبل و بعد تعمیرات مبل فرحزاد

چگونگی انجام تعمیرات مبل فرحزاد

تعمیر مبل فرایندی است که جهت بهبود ساختار و ظاهر مبل انجام می‌شود تا علاوه بر زیباسازی ظاهری، راحتی آن نیز بهبود پیدا کند. این خدمات عبارتند از:

تعمیر رویه مبل

رویه مبل از اجزای اصلی مبل است که به دلیل برخورد مستقیم با بدن، با استفاده مستمر دچار سایش و پارگی می‌شود. تعمیرات مربوط به آن شامل حذف روکش فرسوده و کهنه و جایگزین کردن روکش نو و جدید به جای آن است. این روکش را از جنس پارچه یا چرم می‌توان انتخاب کرد. در صورتی که پارچه مبل به صورت جزئی دچار پارگی شده باشد، روفو می‌شود یا وصله خواهد شد. ولی اگر پارگی و پوسیدگی آن زیاد باشد، باید عوض شود.

تعمیر کلاف مبل

به اسکلت مبل کلاف گفته می‌شود که همه وزن مبل را عهده دار است. کلاف باید استحکام بالایی داشته باشد و از چوب مرغوب و باکیفیت ساخته شده باشد. در صورت مشکل در اتصالات و آسیب دیدن آن، مبل دچار لقی و فرورفتگی می‌شود. در تعمیرات کلاف، این بخش با چوب و فلز تقویت خواهد شد.

تعمیرات کلاف مبل فرحزاد

تعمیر اسفنج مبل

اسفنج یا فوم از قسمت‌های مهم مبل است که تامین کننده راحتی آن خواهد بود. با استفاده مدام، این بخش دچار پوسیدگی و نشست شده و در نتیجه راحتی مبل از بین می‌رود. در اینصورت در فرایند تعمیرات مبلمان، فوم یا اسفنج عوض می‌شود. فوم یا اسفنج نیز در کیفیت‌های مختلفی وجود دارد؛ مثلا فوم در دو نوع سرد و گرم با کیفیت‌های مختلفی موجود است که قیمت‌های هر یک متفاوت خواهند بود.

تعمیر فنر مبل

فنر در راحتی مبل نقش بسزایی دارد که با استفاده مدام کارکرد خود را از دست می‌دهد. در صورت آسیب دیدن فنر، نمونه‌های جدید جایگزین آن‌ها خواهند شد.

تعمیر پایه و دسته‌های چوبی مبل

پایه یکی از اجزای مهم مبل است که در هر مدلی از مبل اندازه آن فرق دارد؛ مثلا مبل سلطنتی و استیل دارای پایه‌های بلند‌تری نسبت به نوع راحتی هستند. مبل سلطنتی علاوه بر پایه، دارای دسته‌های چوبی نیز بوده که جنس‌ این پایه و دسته‌ها از چوب است. این چوب استفاده شده ممکن است دارای منبت کاری‌های پیچیده‌ای باشد. در صورتی که در پایه یا دسته‌ها ترک خوردگی، خراش یا تغییر رنگ ایجاد شود، می‌توان آن‌ها را ترمیم کرد.

رنگ کاری قسمت چوبی مبل

همانطور که گفتیم دسته‌ها و پایه‌های مبل سلطنتی و استیل چوبی هستند و ممکن است با استفاده مدام دچار تغییر رنگ و خراش یا کثیفی شوند. این قسمت‌های چوبی توسط تعمیرکار مبل، رنگ کاری و پولیش می‌شوند. بعد از براق شدن این بخش ها، علاوه بر اینکه ظاهر مبل جذاب و درخشان می‌شود؛ دوام مبل نیز بالا می‌رود؛ زیرا روکشی براقی که روی چوب‌ها ایجاد می‌شود، محافظ چوب در برابر آب و کثیفی‌ها بوده و مانع از نفوذ مایعات و آلودگی‌ها به آن خواهد شد. علاوه بر آن در صورت پولیش و براق شدن چوب بیرونی مبل، راحت‌تر می‌توان این قسمت‌ها را با دستمال خیس تمیز کرد.

رنگ کاری قسمت چوبی مبل

تعمیر سایر اجزای مبل

ممکن است در قسمت‌های داخلی مبل قطعات ریزی به کار رفته باشد که دچار آسیب شده و نیاز به تعمیرات داشته باشند؛ مثلا اتصالات فلزی و دیگر قطعات ریز فلزی دچار شکستگی شده باشند که این قطعات تعویض خواهند شد.

هزینه تعمیرات مبل فرحزاد

هزینه تعمیرات مبل بسته به عوامل مختلف متغیر است. عواملی همچون کیفیت مواد اولیه، نوع مبل و نوع تعمیرات در هزینه تعمیرات تاثیرگذار هستند. در ادامه به ذکر این عوامل تاثیرگذار می‌پردازیم:

  • نوع تعمیرات: بسته به نوع آسیب در هر قسمت از مبل نوع تعمیرات و هزینه آن فرق دارد. مثلا هزینه وصله یا رفو روکش مبل با قیمت تعویض روکش یکسان نیست.
  • کیفیت مواد اولیه: مواد اولیه به کار رفته در مبل شامل: پارچه، چوب، رنگ، پولیش، فوم و غیره هستند که هر کدام در انواع کیفیت‌ها عرضه می‌شوند. مثلا فوم در انواع سرد و گرم با قیمت‌های مختلف وجود دارد.
  • نوع و مدل مبل: مبل در انواع مدل‌های استیل، سلطنتی و راحتی تولید می‌شود. در نوع سلطنتی بیشتر چوب استفاده شده و این چوب دارای منبت کاری بوده و بدنه نیز ساختار پیچیده‌تری دارد؛ به همین دلیل تعمیر آن نیز دشوار‌تر است و زمان بیشتری صرف آن خواهد شد؛ در نتیجه هزینه تعمیر آن بالاتر خواهد بود.
  • هزینه ایاب و ذهاب: هزینه ایاب و ذهاب نیز در هزینه تعمیر مبل محاسبه می‌شود و این هزینه شامل حمل و جابجایی و انتقال مبل به مرکز تعمیرات و سپس به محل زندگی صاحب مبل است.
۵/۵ - (۲ امتیاز)
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط با تعمیرات مبل و تعویض پارچه مبل در فرحزاد

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*