روش های تعمیر و ترمیم مبل سوراخ شده چیست

روش های تعمیر و ترمیم مبل سوراخ شده
۱۷ / فروردین / ۱۴۰۳

در دکوراسیون هر خانه‌ای مبلمان همیشه در معرض دید است. به همین دلیل مهم است که مبلمان همیشه نو و تازه باشد. یکی از مشکلات رایج استفاده از مبلمان این است که به مرور زمان و با استفاده کردن، دچار آسیب هایی مثل سوختگی، سوراخ شدگی و یا پارگی می شوند. این آسیب‌ها زیبایی و کارایی مبلمان را تحت تاثیر قرار خواهد داد و به قول معروف مبلمان را از چشم صاحب خانه خواهد انداخت. به همین سبب باید در پی یک مرکز تعمیر مبلمان به صورت حرفه ای باشیم. پیشنهاد ما گروه متخصص و ماهر مبلمان ترنج است که سالیان سال است در کنار شماست. این مرکز به صورت حرفه‌ای مشکلات مبلمان شما را حل می‌کند.
اگر مبلمان شما دچار آسیب هایی مانند سوراخ شدگی شود، نیازی به تعویض کل مبل نیست. می‌توان با انجام یک تعمیر حرفه‌ای و رفو محل سوراخ شده، صاحب یک مبل تازه شد. برای سوراخ‌های کوچک، وصله زدن یک راه حل ساده و سریع است. می‌توانید از یک تکه پارچه همرنگ با روکش مبل استفاده کنید و با استفاده از چسب یا دوخت، آن را روی حفره بچسبانید.

مراحل ترمیم و تعمیر مبل سوراخ شده

روش اول: ترمیم مبل سوراخ شده

اولین گام در تعمیر مبل سوراخ شده ، بررسی نوع و میزان پارگی است که توسط یک فرد با تجربه و حرفه ای انجام می‌شود. معمولا پارگی‌های کوچک و جزئی قابل ترمیم هستند، به احتمال خیلی زیاد خودتان بتوانید این کار در خانه انجام دهید. برخی پارگی‌های خیلی بزرگ هستند و نیاز به فردی متخصص برای تعویض رویه مبل بخش آسیب‌دیده دارند.
قبل از شروع فرایند تعمیر مبل سوراخ شد، محل پارگی را به دقت تمیز و خشک کنید. پس از اینکار نخ‌های اضافی و ریش‌ریش شده را کوتاه کنید. برای رفع سوراخ پارچه مبل، یک تکه پارچه ی مبل از داخل که دیده نشود با جنس و رنگ مشابه، جدا کنید. سپس به اندازه سوراخ یا بزرگ‌تر از محل سوراخ، زیر پارچه مبل قرار دهید. در صورت نیاز میتواند از کمی چسب برای محکم کاری استفاده کنید.

روش دوم: رفوگری مبل سوراخ شده

رفوگری مبل، یکی دیگر از راهکارهای تخصصی برای رفع سوارخ مبل است. در این راهکار با استفاده از نخ و سوزن مخصوص، تار و پود پارچه توسط تعمیرکار مبل به صورت ظریف و با دقت، ترمیم می‌شود. به نحوی که حفره به طور کامل از بین می‌رود.
نکته جالب این است که با روش رفوگری، از هدر رفتن منابع و تولید ضایعات اضافی جلوگیری می‌شود. این امر به حفظ محیط زیست کمک خواهید کرد.

رفوگری مبل سوراخ شده

چندین ترفندهای برای تعمیر مبل سوراخ شده در خانه

شما میتوانید برای ترمیم و تعمیر مبل سوراخ شده، از وصله‌های تزیینی که دارای طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت و زیبایی هستند استفاده کنید.

وصله‌های تزیینی برای تعمیر سوراخ مبل

سوراخ های قسمت پشتی یا زیرین با یک تکه نمد یا فوم یا پارچه می‌توانند پنهان شوند.

تعمیر سوراخ مبل با پارچه

از چسب های ترمیم مبل استفاده کنید که مخصوص مبلمان هستند و میتوان به راحتی در بازار آنها را یافت.

چسب ترمیم سوراخ مبل

ترفند نهایی استفاده از خمیر مبل است که به عنوان بتونه برای ترمیم پارچه مبلمان استفاده می‌شود.

در آخر کلام پیشنهاد میکنیم که تعمیر مبلمان تان را به مراکز معتبر بسپارید، زیرا مبلمان از وسایل مهم و ضروری هستند که همیشه در معرض دید قرار دارند. با سپردن مبل سوراخ شده خود به متخصصان مجرب، زیبایی و طول عمر مبلمان خود را به طور چشمگیری افزایش داده و از صرف هزینه‌های اضافی خودداری کنید. تلاش و پشتکار برای داشتن رضایت شما در مرکز تعمیرات مبلمان ترنج، مهمترین هدف است. ما در این مرکز از بهترین مواد اولیه و باکیفیت‌ترین پارچه‌ها، فوم و یراق آلات با قیمت منصفانه و مقرون به صرفه استفاده می‌کنیم.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*