تعمیرات مبل راحتی به همراه نمونه کارها

مبل‌ها، از لوازم پر استفاده و همیشگی ما درهر زمان هستند که پس از مدتی زیبایی خود را از دست می‌دهند. اما اکنون دیگر مانند گذشته نیاز به دور انداختن و یا سوزاندن مبل‌های تان نیست؟ گاهی فقط نیاز داریم تا به برخی افراد ماهر و متخصص اعتماد کنیم و کارهای خود را به آنها بسپاریم.

ما میتوانیم با کمی‌هزینه و صرف زمان جانی دوباره به مبل‌های خانه مان ببخشیم. ما در این جا شما را با ترفندهای ساده و کاربردی برای رفع مشکلات رایج مبل‌های راحتی آشنا خواهیم کرد. از ترمیم خراشیدگی و پارگی پارچه تا برطرف کردن رنگ‌پریدگی و لکه‌های مبل، قدم به قدم با شما همراه می‌شویم. اگر قصد تعمیرات مبل راحتی خود را دارید در ادامه می توانید با تعمیر این نوع مبلمان بیشتر آشنا شوید و جهت کارشناسی و براورد قیمت تعمیرات مبل راحتی می توانید با ما تماس بگیرید.

۰۹۱۹۸۱۹۷۷۴۰

عکس قبل و بعد تعمیر مبل راحتی

طرز تعمیر مبل راحتی

تعمیر کردن و نگهداری اصولی از مبل‌ها، نه تنها عمر مبل‌های ما را افزایش می‌دهد، بلکه از نظر اقتصادی هم به نفع ما خواهد بود. ما میتوانیم بدون اینکه هزینه کنیم و مبل جدیدی بخریم مبل‌های خود را تازه و نو کنیم.

مرحله‌ اول در تعمیرات مبل

نخستین مرحله در تعمیر مبل،جستجو و پیدا کردن محل دقیق مشکل است. با دقت و حوصله همه‌ قسمت‌های مبل را بررسی کنید و به دنبال نشانه‌های مثل پارگی، فرورفتگی، خراشیدگی، لقی و یا شکستگی باشید. همچنین شما باید نوع و شدت عیب، نوع تعمیر مورد نیاز مبل را پیدا و مشخص می‌کند.

مرحله‌ دوم در تعمیر مبلمان

شما در این مرحله بعد از پیدا کردن عیب و مشکل مبل لیست کاملی از ابزار و مواد مورد نیاز برای تعمیر مبل را باید تهیه کنید. ابزارهایی مثل ؛ آچار ،پیچ گوشتی ،چکش ،انبردست ،متر،قیچی ،قلم مو ،چسب ،پارچه ،اسفنج ،فوم و غیره…

مرحله‌ سوم تعمیرات مبل

با توجه به اینکه مبل شما دارای چه نوع عیب و یا مشکلی هست ، مراحل تعمیر مبل هم متفاوت خواهد بود. ما در اینجا شما را با چند نمونه از رایج ترین تعمیرات مبل راحتی آشنا میکنیم که عبارتند از؛

 • تعمیر پارگی پارچه
 • تعمیر فرورفتگی نشیمن
 • تعمیر خراشیدگی چوب
 • تعمیر لقی و شکستگی
 • تعمیر تشک مبل راحتی

با توجه به اینکه با استفاده مستمر و مداوم مبل تشک یا فوم آن دچار پارگی یا فرو رفتگی میشود وکیفیت خود را از دست می‌دهد.بنابراین شما باید به دنبال یک راه حل خوب و به صرفه باشید.ما در پایین چند روش برای شما نام می‌بریم.

تعمیر تشک مبل راحتی

با توجه به اینکه با استفاده مستمر و مداو م مبل تشک یا فوم آن دچار پارگی یا فرو رفتگی میشود وکیفیت خود را از دست می‌دهد.بنابراین شما باید به دنبال یک راه حل خوب و به صرفه باشید.ما در پایین چند روش برای شما نام می‌بریم.

تعمیر تشک مبل راحتی

روش‌های تعمیر تشک مبل راحتی

 • در روش اول، فوم جدیدی به فوم‌های قبلی مبل اضافه می‌شود تا فرورفتگی مبل برطرف شود. این روش برای خرابی‌های جزئی مناسب است.
 • در روش دوم، فوم جدید به داخل و درون فوم تزریق می‌شود. این روش برای خرابی‌های عمیق‌تر و فرورفتگی‌ها و خرابی‌های عمیق تر مناسب است.

برای راحتی کار و همچنین برای اینکه مطمئن شویم که فوم‌ها در جای خود ثابت شده است باید از چسب‌های فوم استفاده کنیم. برای چسباندن تکه‌های فوم پاره شده یا جدا شده از یکدیگر چسب فوم بهترین گزینه است.

گاهی اوقات تعمیر فوم مبلمان نیاز به مهارت و تخصص دارد. بنابراین بهترین کار این است که، تعویض تشک یا فوم مبل توسط یک فرد ماهر ومتخصص که با این کار آشنایی دارد انجام شود. گروه تعمیرات مبلمان ترنج در تهران با افراد مجرب و متخصص به شما در این راه کمک می‌کند و همراه شماست تا تعمیر اسفنج و ابر مبل شما با کیفیت بالا انجام شود.

روش‌های تعمیر مبل راحتی

تعمیر دسته‌های مبل راحتی

یکی از قسمت‌های مبلمان که بیشتر در معرض آسیب قرار می‌گیرد، دسته‌های مبل است. ما در این جا،همراه شما به بررسی مراحل تعمیر دسته مبل به صورت مختصر می‌پردازیم.

 • اولین قدم در تعمیر دسته مبل، بررسی دقیق آن توسط یک کارشناس یا فرد باتجربه است. شما میتوانید از گروه تعمیرات مبلمان ترنج برای این کار کمک بگیرید .این مرحله، نوع و میزان خرابی دسته مبل را مشخص میکند.
 • پس از مرحله‌ی عیب‌یابی، در صورت جزئی بودن مشکل و امکان تعمیر در منزل، هزینه آن توسط کارشناس تخمین زده می‌شود. کارشناسان مبل ترنج می توانند خرابی‌های جزئی را در منزل برای شما درست کنند.
 • ولی اگر شکستگی دسته مبل زیاد و کامل باشد، مبلمان را باید به دست افرادی متخصص بسپارید. در این مرحله روکش مبل با دقت از دسته جدا می‌شود و سپس دسته مبل تعویض می‌شود.
 • پس از اینکه دسته تعویض شد روکش به جای خود بازگردانده می‌شود و با ظرافت و دقت دوخته می‌شود.
 • در صورتیکه نیاز باشد می‌توان دسته مبل را رنگ‌آمیزی کرد تا با رنگ سایر قسمت‌های مبلمان مطابقت داشته باشد.
 • در نهایت، با پرداخت جزئیات و ظریف‌کاری، تعمیر دسته مبل به اتمام می‌رسد وشما میتوانید دوباره از مبل خود استفاده کنید.

تعمیر دسته مبل، به خصوص در موارد پیچیده‌تر، نیازمند تخصص و مهارت کافی است. اگر تجربه و دانش لازم را در این زمینه ندارید، بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید. ما تعمیرات مبلمان ترنج را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
۰۹۱۹۸۱۹۷۷۴۰

تعمیر دسته‌های مبل راحتی

تعمیر پارچه و روکش مبل راحتی

مبل‌های پارچه‌ای با استفاده پی درپی دچار آسیب‌هایی مانند پارگی ، سوختگی ، رنگ پریدگی وحتی خراب شدن زیپ روکش میشوند. شما میتوانید در صورت جزئی بودن مشکل خودتان دست به کار شوید. اما اگر مشکل مبل شما زیاد بود میتوانید از افراد متخصص و مجرب برای تعمیر و یا تعویض پارچه مبل راحتی خود اقدام کنید.

تعمیر پارچه و روکش مبل راحتی

تعمیر مبل راحتی چستر

یکی از انواع محبوب مبل چستر مبل راحتی است که از تنوع بالایی برخوردار است. مبل چستر به دلیل ویژگی هایی که دارد نیاز به روش های خاصی برای تعمیرات مبل است.

اولین قدم برای تعمیر مبل چستر، بررسی دقیق نوع و میزان آسیب است. این کار به شما کمک می‌کند تا بهترین روش تعمیر مبل را انتخاب کنید. در صورت پارگی، خراشیدگی، فرسودگی یا پوسیدگی رویه مبل، باید آن را تعمیر یا تعویض کرد. برای این کار می‌توان از پارچه یا چرم باکیفیت و همرنگ با رویه کوبی اصلی مبل استفاده کرد. در صورت ایجاد فرورفتگی و تغییر شکل در مبل، باید فوم و اسفنج داخل آن را تعویض کرد. برای این کار باید از فوم و اسفنج باکیفیت و متناسب با نوع مبل استفاده کرد.

تعمیر مبل راحتی چرمی

مبل‌های راحتی چرمی‌ زیبایی، دوام و راحتی زیادی دارند. اما مبلهای چرمی‌ بیشتر از مبل‌های پارچه‌ای در معرض آسیب و خرابی هستند.

 • مبل‌های چرمی‌می‌توانند دچار خراشیدگی شوند که در اثر برخورد با اشیاء تیز ایجاد می‌شوند.
 • چرم به مرور زمان و در اثر عدم مراقبت صحیح، ممکن است پوسته پوسته و خشک شود.
 • تابش مستقیم نور خورشید و گرمای زیاد می‌تواند باعث رنگ پریدگی و تغییر رنگ چرم شود.
 • رطوبت و عدم تهویه مناسب، می‌تواند منجر به پوسیدگی و فرسایش چرم شود.

روش‌های متفاوتی برای تعمیر آسیب‌های مبل چرم وجود دارد. گاهی اوقات می‌توان با استفاده از چسب مخصوص چرم، پارگی‌ها و خراشیدگی‌ها را ترمیم کرد. برای پوسته پوسته شدن و رنگ پریدگی، می‌توانیم از رنگ‌های مخصوص چرم استفاده کنیم. اما در صورتی که آسیب‌های مبل چرمی‌ زیاد باشد، ممکن است نیاز به روکش کردن کامل مبل باشد. برای این کار باید از چرمی‌ با کیفیت و همرنگ با چرم اصلی مبل استفاده کنید. برای مشاهده نمونه کار بیشتر به تعمیرات مبل چرم مراجعه کنید.

تعمیر مبل راحتی چوبی

در اولین مرحله برای تعمیر مبل چوبی باید علاوه تعمیر پارچه و فوم مبل به میزان خسارت به چوب مبل نیز دقت کنیم. لقی پایه‌ها، شکستگی چوب، فرورفتگی یا پارگی پارچه، از جمله رایج‌ترین مشکلاتی هستند که ممکن است برای مبل‌های راحتی چوبی رخ دهد. برای تعمیر مبل راحتی چوبی به ابزاری مثل ،چکش، پیچ‌گوشتی، آچار، سمباده، اره، چسب چوب، قلم‌مو، رنگ چوب، پارچه رومبلی، فوم، اسفنج چسب چوب، رنگ چوب، روغن جلا، پارچه رومبلی، فوم و اسفنج نیاز داریم.

لقی پایه‌ها یکی از رایج‌ترین مشکلات مبل چوبی است برای رفع این مشکل، می‌توانید از چسب چوب و یا پیچ و مهره استفاده کنید. اما برای درست کردن شکستگی چوب، می‌توانید از چسب چوب و یا گیره‌های مخصوص برای ترمیم چوب مبلتان استفاده کنید. در صورت شکستگی یا لق شدن پایه‌ها، باید آنها را تعمیر یا تعویض کرد. برای این کار می‌توان از پایه‌های چوبی یا فلزی باکیفیت و متناسب با نوع مبل استفاده کرد.

برآورد هزینه تعمیر مبل راحتی چگونه انجام می‌شود؟

اینکه شما در اول کار از هزینه‌ تعمیر مبل راحتی مطلع شوید به شما تصمیم گیری کمک شایانی می‌کند. هزینه‌ تعمیر مبل راحتی به عوامل گوناگونی بستگی دارد. ابتدا باید شما عکسی از مبل‌های تان گرفته و به تعمیر کار نشان دهید. سپس تعمیر کار براساس نوع و شدت آسیب مبل هزینه‌ تعمیر مبل راحتی را به شما میگوید.

قیمت تعمیرات مبل راحتی

این آسیب‌ها می‌توانند جزیی و یا اساسی باشد. تعمیرات جزئی شامل رفع مشکلاتی نظیر لقی پایه‌ها، پارگی جزئی پارچه، فرورفتگی فوم می‌باشد. اما تعمیرات اساسی شامل رفع مشکلاتی نظیر شکستگی چوب، پوسیدگی فوم، تعویض کامل پارچه می‌باشد. شما میتوانید از چندین مکان و تعمیر کار قیمت گرفته و بهترین را انتخاب کنید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط با تعمیرات مبل راحتی به همراه نمونه کارها

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*