تعمیرات مبل استیل غرب تهران

تعمیرات مبل استیل غرب تهران
۱۷ / خرداد / ۱۴۰۳

اگر در محدوده غرب تهران ساکن هستید و می خواهید مبل خود را نو کنید می توانید از خدمات تعمیرات مبل استیل غرب تهران استفاده کنید. خدمات تعمیرات مبل استیل شامل رویه کوبی، ترمیم منبت کاری، تعویض پارچه مبلی، تغییر رنگ چوب و تعمیر فوم مبل است و به طور کلی تعمیرات و بازسازی مبل قدیمی است.

مبل استیل از جمله مبلمان شیک و محبوب است که بخش زیادی از آن را چوب تشکیل داده و اگر بخش چوب یا اسکلت مبل سالم باشد می‌توانید آن را تعمیر کنید. در تعمیر مبل هر جزیی از این وسیله قابل تعمیر بوده و بسته به میزان کهنگی و فرسودگی نوع تعمیر متفاوت است. در تعمیرات مبل استیل غرب تهران، انواع مبلمان با بهترین مواد اولیه و قیمت مناسب تعمیر می‌شوند و مشتری می‌تواند نوع و مدل مواد اولیه مانند، فوم و پارچه را خودش انتخاب کند.

برای تعمیر مبل استیل چقدر پارچه نیاز است و هزینه آن چقدر می‌شود؟

به طور کل نمی‌توان گفت که برای تعویض پارچه مبل استیل، چقدر پارچه نیاز است. اکثر مبلمان‌ها در اندازه‌های ۷ یا ۸ نفره تولید می‌شوند که بسته به تعداد و مدل به پارچه به اندازه مختلفی نیاز است. تفاوت مقدار پارچه مورد نیاز بسته به عوامل زیر تعیین می‌شود.

 • اندازه و ابعاد مبل
 • مدل مختلف مبل
 • تعداد نفرات مبل
 • کوسن
 • نوع پارچه
 • مهارت و تجربه تعمیرکار

قابل توجه است که مبل به هر اندازه پارچه که نیاز داشته باشد، باید دو متر پارچه بیشتری برای آن در نظر گرفته شود تا اگر بعدها نیاز باشد که روکش مبل وصله شود، مقداری از پارچه اضافی را داشته باشید. اصولا پارچه‌ها دارای عرض ۱۴۰ متری هستند و اگر گفته شد که مبل شما به ۱۵ متر پارچه نیاز دارد، منظور همان طول پارچه است.

همچنین بسته به نوع و مدل مبل به پارچه به مقدار مختلفی نیاز است، برخی مبلمان‌ها فقط در پشتی و کفی نیاز به پارچه دارند، ولی برخی در دسته و پایه نیز به پارچه نیاز خواهند داشت. برخی مبل‌ها دارای کوسن هستند و کوسن نیز در اندازه‌های مختلفی وجود دارد. هزینه پارچه نیز به صورت متری محاسبه می‌شود و بسته به کیفیت‌ها قیمت‌های مختلفی دارد.

قبل و بعد تعمیرات مبل استیل غرب تهران

مراحل تعمیر مبل استیل قدیمی و تبدیل به مبل جدید

برای تعمیر مبل قدیمی به مبل جدید مراحل زیر طی می‌شود:

 • شکافتن و تخلیه: در این مرحله منگنه های پارچه از مبل باز شده و پارچه و فوم جدا می‌شوند. سپس کلاف بررسی شده تا اگر سالم است، تعمیر مبل انجام شود. بعد از اینکه درزهای پارچه شکافته شدند، از پارچه می‌توان به عنوان الگو استفاده کرد.
 • نصب گونه و تسمه: گونی و تسمه با منگنه به زیر کلاف نصب می‌شوند.
 • زیر کار کردن: در این مرحله فوم با منگنه یا چسب به کلاف نصب خواهد شد.
 • الگو گیری، برش پارچه و خیاطی: در این مرحله پارچه طبق الگو برش داده می‌شود، باید دقت کرد که به اندازه دوخت درزها، تا یک یا دو سانتیمتر پارچه را بزرگتر برش دهید. بعد از برش، باید درزهای پارچه را بدوزید.
 • رویه کوبی: در این مرحله پارچه دوخته شده، با دقت روی مبل و با منگنه نصب می‌شود. دوخت، برش و نصب پارچه باید با دقت انجام شود تا بعد از نصب روی مبل حالت چروکیدگی و کشش ایجاد نشود.

مراحل تعمیر مبل استیل قدیمی و تبدیل به مبل جدید

قیمت تعمیرات مبل استیل چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت تعمیر مبل استیل بسته به عوامل مختلفی فرق دارد، این عوامل عبارتند از:

 • کیفیت مواد اولیه: هرچه مواد اولیه به کار رفته در مبل مانند: پارچه و فوم بهتر باشند، هزینه تعمیر بیشتر خواهد شد.
 • مقدار تعمیرات: برخی مبل‌ها به تعمیرات کمی نیاز دارند، مثلا با یک وصله جزیی تعمیر می‌شوند، ولی برخی نیاز به تعمیرات کلی دارند، مثلا نیاز است که پارچه و فوم آن‌ها عوض شود که هزینه هر کدام متفاوت است.
 • نوع و مدل مبل: برخی مبل‌ها مدل‌های پیچیده‌ای دارند و تعمیرات آن‌ها سخت و زمان بر بوده، در نتیجه با هزینه بیشتری تعمیر می‌شوند.
 • تعداد مبلمان: در مبلمان هرچه تعداد نفرات آن‌ها بیشتر باشد، هزینه تعمیر افزایش خواهد یافت.

قیمت تعمیرات مبل استیل در غرب تهران
ساکنین محدوده سعادت آباد، فرحزاد، دهکده المپیک، شهرک غرب، طرشت و سایر مناطق غرب تهران می توانند از خدمات تعمیرات مبل غرب تهران استفاده کنند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*